https://www.high-endrolex.com/36

RedBull | BESİCE
0312 397 27 20 info@besice.com.tr Harita

İş Ortaklarımız

RedBull

1982 yılında Dietrich Mateschitz, Uzak Doğu'da çok popüler olan ve "tonik meşrubatlar" olarak adlandırılan ürünlerin farkına vardı. Bu işlevsel içecekleri Asya dışında pazarlama fikri, o Hong Kong Mandarin Hotel'deki bir barda otururken gelişti.

1984 yılında Mateschitz Red Bull'u kurdu. Ürüne ince bir ayarlama yaptı, özgün bir pazarlama konsepti geliştirdi ve 1987 yılında Red Bull Enerji İçeceği'ni Avusturya pazarında satmaya başladı. Bu sadece yeni bir ürünün lansmanı değildi; aynı zamanda tamamen yeni bir ürün kategorisinin de doğuşuydu.

2008 yılında Red Bull kendi kolasının lansmanını yaptı: Red Bull Simply Cola – Güçlendirilmiş & Doğal. Günümüz tüketicisinin ihtiyaçlarına son derece paralel olarak Red Bull Cola –geleneksel kolaların aksine- sadece 0 doğal kaynaklardan gelen bileşenler içermektedir.

2009 yılında Red Bull, ürün portföyünü Red Bull Enerji Shot'ları ile genişletti: ABD'de başlayan bu genişleme adım adım dünyaya yayılıyor.

Her yıl 4 milyar civarında kutu Red Bull tüketiliyor. Dünyanın bir numaralı enerji içeceğinin başarısını dünyanın dört bir yanından gelen 6.900 çalışan da paylaşmakta. Red Bull'un merkezi Fuschl am See'de, Avusturya'nın Salzburg kenti yakınlarında yer alıyor.

Her hakkı Saklıdır. © 2019 | BESİCE

https://www.high-endrolex.com/36